به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد
خانه / اخبار روز / اخبار حوادث / آزار و اذیت در زنان هندی که گرفتارش شدن

آزار و اذیت در زنان هندی که گرفتارش شدن

آزار و اذیت در زنان هندی که گرفتارش شدن

در حالی که جامعه هند انتظار دارد محاکم قضایی این کشور با مجازات متجاوزان به عنف به حمایت از حقوق و آبروی زنان هند کمک کنند دادگاه عالی این کشور فرد مجرم آزار جنسی گروهی را از زندان آزاد کرد.

azar-aziat-zanan-hendi-fesgheliha.net

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی ؛ این دادگاه در حکمی ناباورانه آزادی یکی از عوامل آزار جنسی گروهی، دختر ۲۳ ساله در یک  اتوبوس را صادر کرد.

دادگاه عالی هند درباره این پرونده اعلام کرد، طبق قانون امکان ادامه بازداشت فرد مجرم وجود نداشت. قربانی آزار جنسی گروهی چندی پیش از دادگاه درخواست تمدید حکم بازداشت مجرم را کرده بود.

در دسامبر سال ۲۰۱۲ یک دختر دانشجوی ۲۳ ساله و همراهش در یک دستگاه اتوبوس مورد تجاوز گروهی قرار گرفتند.

بر اساس اعلام کمیسیون ملی زنان در هند، تجاوزهای جنسی در این کشور رو به افزایش است و قانونگذاران هند باید در مسیر اجرای مجازات های سخت گیرانه تر علیه مجرمان این نوع جرایم گام بر دارند.

عدم برخورد جدی دستگاه قضایی هند با متجاوزان به عنف موجب شده است تا سن دخترانی که مورد تجاوز قرار می گیرند به ۵ سال برسد.

اخیرا مردم دهلی نو به همراه فعالان سیاسی در اعتراض به عدم امنیت زنان و دختران هندی دست به راهپیمایی و تجمع در مقابل بیمارستانی زدند که در آن یک دختر ۵ ساله و قربانی تجاوز بستری شده بود.

معترضان خواستار اجرای قوانین پیشگیرانه برای جلوگیری از اینگونه وقایع در هند شدند.

تجاوز به این دختر ۵ ساله که موجب ایجاد شرایط بحرانی برای وی شد، خاطرات تلخ تجاوز وحشیانه یک باند تبهکار به یک دانشجوی ۲۳ ساله را در یک اتوبوس که موجب مرگ وی شد زنده کرد.

در همین حال به دنبال تجاوز جنسی به دو دختر خردسال در دهلی نو پایتخت هند که مشغول بازی بودند ، مقامات از نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور خواستند شخصا نسبت به تامین امنیت زنان و دختران اقدام کند.

سواتی مالیوال، رئیس کمیسیون امور زنان دهلی نو این سوال را مطرح کرد که در دهلی نو چه می گذرد؟

نشریه “تایمز آو ایندیا” نیز در مقاله‌ای در این زمینه با عنوان ” شرم بر شهر” منتشر کرد و نوشت که دهلی‌نو، پایتخت تجاوز شده است. بنا بر آمار رسمی، در سال گذشته ۵۷۲ مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو ثبت شده است. آمار غیررسمی و موارد گزارش نشده از این رقم فراتر می رود و تا بیش از ۲۰۰۰ تن می رسد .

به گفته پلیس هندوستان به طور میانگین در هر ۱۸ ساعت، یک زن مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو قرار می‌گیرد. میانگین ثبت مزاحمت‌ها و آزارهای جنسی دیگر هر ۱۴ ساعت یک‌ بار عنوان شده است.

از اینرو مردم هند در تجمعات اعتراض آمیزی که برای محکوم کردن تجاوز به عنف برگزار کردند نه تنها خواهان مجازات متجاوزان بلکه بیش از هرزمانی خواستار بهبود وضع امنیت زنان در این کشور شدند.

مردم هند خواهان اجرای عدالت و به دار آویختن متجاوزان هستند تا امنیت زنان و دختران این کشور بخصوص در حومه شهرها و روستاها تامین شود.

آنان هم‌چنین خواهان اتخاذ تدابیری در سراسر هند برای تامین امنیت زنان شده و از مقامات دولتی ‌خواستند که مجازات تجاوز جنسی را تشدید کند و در پیگرد متجاوزان کوشاتر باشد.۱۱۹/۱۱۱

channel-model_new

همچنین ببینید

tahie-film-az-azar-daneshamozan-fesgheliha.net

معلمی که از اذیت و آزار دانش آموزان فیلم مستند تهیه می کرد دستگیر شد / عکس

معلمی که از اذیت و آزار دانش آموزان فیلم مستند تهیه می کرد دستگیر شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>