برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید
خانه / سلامت / زناشویی و روانشناسی / روانشناسی زناشویی / سوال جالب دختر ۱۶ساله درباره ازدواج

سوال جالب دختر ۱۶ساله درباره ازدواج

سوال جالب دختر ۱۶ساله درباره ازدواج

ezdevaj-soal-fesgheliha.net

سلام من یک دختر ۱۶ ساله هستم. به نظر شما زود است که از الان به ازدواج و قولِ ازدواجِ جنس مخالفم، فکر کنم؟

سوال: سلام من یک دختر ۱۶ ساله هستم. به نظر شما زود است که از الان به ازدواج و قولِ ازدواجِ جنس مخالفم، فکر کنم؟
پاسخ مشاوره

سلام
شرایط جامعه ما به گونه‌ای است که دخترها و پسرها بعد از بلوغ جنسی، به همدیگر توجه می‌کنند و زمینه‌ی برقراری رابطه بین آنها ایجاد می‌شود. تنها راه درست برای رابطه دختر و پسر، ازدواج است و بقیه راهها غلط است و پیامدهای منفی دارد، پس دختری که احساس نیاز به رابطه می‌کند و یا در معرض رابطه است، اگر نمی‌تواند خودش را از این وضعیت دور کند، چاره‌ای ندارد که نگاهش به جنس مخالف به عنوان ازدواج باشد. البته نه اینکه با قول ازدواج، دوست شود؛ چون این، خودش یک راه فریب زدن دخترها است؛ بدین گونه که به آنها قول ازدواج در آینده را می‌دهند و بعد از چند سال وقتی سوء استفاده کردند، دختر را با دلی عاشق و بدنی آلوده وگنهکار رها کرده می‌روند.
بنابراین دختر یا باید اصلاً به رابطه و دوستی و ازدواج فکر نکند و یا اینکه به ازدواجِ الان فکر کند؛ یعنی اگر کسی طرفش آمد در صورتی جوابش را بدهد که الان بخواهد برای ازدواج قدم جلو بگذارد.
شاید بگویید الان که ازدواج امکان ندارد؛ به خاطر اینکه سن من کم است. جوابش این است که ازدواج دو صلاحیت می‌خواهد یکی صلاحیت ذاتی که با بلوغ جنسی به دست می‌آید و دیگر صلاحیت مهارتی که دانش مهارتهای زندگی مشترک است که می‌شود آن را در دوران عقد به وسیله آموزش خانواده‌ها به دست آورد.
شاید بگویید اگر من هم راضی باشم، خانواده‌ام راضی نمی‌شوند که الان ازدواج کنم. جوابش این است که اگر کسی تو را برای ازدواج بخواهد، می‌تواند با خانواده‌اش بیاید خواستگاری و اصل ازدواج را مسلم کند و تا چند سال دیگر که شرایطش آماده شد و تو هم بزرگتر شدی، ازدواج کنید.
اما اگر این هم نمی‌شود و حتی امکان ندارد که بحث ازدواج به این صورت هم مطرح شود، در این صورت چاره‌ای ‌نیست که فکر هرگونه رابطه با جنس مخالف و ازدواج را تا زمانی که عملاً بتوانی ازدواج کنی از ذهنت بیرون کنی. نه اینکه فکر ازدواج را نکنی؛ اما تن به رابطه بدهی یا اینکه به خاطر قول ازدواج یک پسر، با او رابطه برقرار کنی که در این صورت خطرات بزرگی که به بعضی از آنها اشاره کردم در انتظارت است.
موفق باشید.

channel-model_new

همچنین ببینید

نقاط حساس زن ها و مردها در زندگی زناشویی

نقاط حساس زن ها و مردها در زندگی زناشویی

فسقلی ها : در زندگی هر انسانی، نقاط حساسی وجود دارد که از تغییر آن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>