به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد
خانه / اخبار روز / اخبار ورزشی / عکس جدید اشکان دژاگه با همسر و دخترانش در خارج کشور

عکس جدید اشکان دژاگه با همسر و دخترانش در خارج کشور

عکس جدید اشکان دژاگه با همسر و دخترانش در خارج کشور

اشکان دژاگه و همسرش در خارج

اشکان دژاگه و همسرش در خارج

ashkan-dejagah-hamsar-dokhtar-fesgheliha.net

اشکان دژاگه و همسرش

منبع : عصر خبر

بیوگرافی

متولد ۱۴ تیر ۱۳۶۵ (پنجم جولای ۱۹۸۶) درتهران است. بیشتر در آلمان و شهر برلین زندگی‌اش را گذرانده است و با این حال علاقه عجیبی به کشورش ایران دارد.

شهرام اصغری

۹۰: متولد ۱۴ تیر ۱۳۶۵ (پنجم جولای ۱۹۸۶) درتهران است. بیشتر در آلمان و شهر برلین زندگی‌اش را گذرانده است و با این حال علاقه عجیبی به کشورش ایران دارد.

از همان دوران جوانی و نوجوانی به ورزش پرطرفدار فوتبال علاقه نشان داده و در شهر برلین با حمایت پدرش توانسته است درمیان اهالی ورزش چهره شود.

بازیکن بسیار مستعدی است و مربیان آلمانی نیزبه استعداد او ایمان داشتند و به همین خاطر بود که در رده‌های سنی ۱۷ سال، زیر ۱۹سال و زیر ۲۱ سال برای تیم ملی‌آلمان بازی کرد و مهارتش را به رخ کشید. در سال۲۰۰۰ بود که اشکان به تیم نوجوانان آلمان دعوت شد تا دروازه‌های خوشبختی به روی اوگشوده شود.

دورگه نیست

با اینکه برخی تصور می‌کنند اشکان دژاگه یک ایرانی دورگه مقیم آلمان است اما اینطور نیست و او یک ایرانی‌اصیل به شمار می‌رود و پدر و مادری ایرانی دارد. پدرش نیز اصالت تهرانی دارد و برای رشد و ترقی فرزندش به خوبی احساس مسئولیت کرده است.

شهر برلین

اشکان فوتبالش را مدیون تیم‌های شهر برلین است. او با علاقه در تیم‌های خوب برلین توپ زده و زیر نظر مربیان خوبی هم کار کرده است. تیم‌های هرتابرلین، فوتسه و بیشتر تیم تنیس بروسیا باعث رشد و ترقی این پسر آینده‌نگر ایرانی شده‌اند.

اردشیر فوتبالی‌تر از اشکان

اشکان در این دنیای بزرگ فقط یک برادر دارد.نام برادر اشکان اردشیر است که حدود یک سال از او بزرگتر است. اردشیر هم مثل اشکان عاشق فوتبال است او هم اگر اندکی خوش‌شانس بود در دنیای فوتبال به یک ستاره تبدیل می‌شد اما سرنوشت او در فوتبال به گونه‌ای رقم خورد که نتوانست و در ترقی او وقفه‌ای به وجود آمد.

ماجراهای اردشیر

اردشیر دژاگه که او هم از نظر تکنیکی بازیکنی عالی است توانسته بود جایزه توانایی‌های فنی شرکت معتبر ناک را از آن خود سازد. بااین حال مدیر برنامه‌های او تصمیم گرفت این بازیکن جوان را به لیگ برتر انگلیس ببرد. در لیگ برتر انگلیس ماجراهایی برای این بازیکن جوان پیش آمد که باعث شد او از فوتبال حرفه‌ای دور شود. در حالی که «دژاگه پدر» برای موفقیت او هم برنامه‌ریزی می‌کرد.

برادران دژاگه

در آلمان اهالی فوتبال برادران «بوآتنگ» را به عنوان دو برادر فوتبالیست می‌شناختند که برادران دژاگه نیز در برلین کم‌کم چهره شدند. این در حالی بود که برلینی‌ها اردشیر را موفق‌تر از اشکان می‌دانستند اما ..

موفقیت در تیم ملی

اشکان در تیم ملی زیر ۲۱ ساله‌های آلمان هم به خوبی جا افتاده بود و پیراهن شماره ۹ را به تن می‌کرد و کنار بازیکنان مطرحی چون مسعود اوزیل، مانوئل نویر، سامی خدیرا و … بازی می‌کرد که تیم ملی آلمان در سال۲۰۰۹ در مسابقات زیر ۲۱ سال اروپا به عنوان قهرمانی رسید. دژاگه در این مسابقات یکبار هم پایش به گلزنی باز شد تا او به خوبی در مسیر موفقیت قرار گیرد.

پرونده سیاسی

از بدشانسی یا خوش شانسی اشکان تیم ملی زیر ۲۱ساله‌های آلمان باید طبق برنامه باید به مصاف تیم اسرائیل غاصب می‌رفت و اینجا بود که غیرت و تعصب ایرانی اشکان به جوش آمد و رسما به «دیتر آملیتس» سرمربی وقت تیم ملی رساند که مقابل تیم اسرائیل غاصب بازی نخواهد کرد. اشکان تاکید کرد «من اصلیت ایرانی دارم و این کشور را به رسمیت نمی‌شناسم» از اینجا بود که مسئولان فدراسیون آلمان برای او پرونده سیاسی باز کردند.

ماجرای حرفهای اشکان در مورد هاشمیان

پس از عدم حضور او در بازی مقابل اسرائیل غاصب بود که از اشکان پرسیدند «آیا بهتر نبود شما هم مثل هاشمیان خودت را به مصدومیت می‌زدی و از حضور در دیدار مقابل اسرائیل خودداری می‌کردی» اشکان به این سئوال جوابی می‌دهدکه متن ترجمه آن باعث ناراحتی او و خانواده‌اش شده بود «من مثل هاشمیان نمی‌توانست مواقعیت را نگویم. من عاشق ایران هستم و مصدوم هم نیستم اما به عشق کشورم مقابل اسرائیل غاصب بازی نمی‌کنم و …»

دو راهی حساس

اگر این مشکل برای اشکان پیش نمی‌آمد شاید اودر مسیر انتخاب تیم ملی آلمان و ایران دچار تردید می‌شد اما این مسئله باعث دوریاز تیم ملی بزرگسالان و رسیدن به پیراهن تیم ملی ایران شد تا در خصوص انتخاب ایرانیا آلمان زیاد سختی نکشد و به قولی دست تقدیر او را به پیراهن تیم ملی برساند.

ماگات پدر فوتبالی اشکان

فلیگس ماگات سرمربی باتجربه وولفسبورگ به ایرانی‌ها علاقه ویژه‌ای دارد. شاید اشکان هرگز محبت‌های این مربی با کلاس رافراموش نکند. ماگات که خود زمانی شاگرد «ارنست تاپل» اتریشی بود و با تیم هامبورگ قهرمان اروپا شد با سخت‌گیری‌های خود از اشکان بازیکنی تعلیم داد که مثل آب خوردن خودش را در تیم ملی ایران به خوبی جا انداخت. به تعبیری کاشف اشکان «ماگات»‌ بود وجدایی او از وولفسبورگ و رفتنش به شالکه هر چند باعث شد علی کریمی دوباره به بوندس‌لیگا برود اما این مسئله باعث تنهایی اشکان در وولفسبورگ شده بود که به خیر گذشت و ماگات به این تیم بازگشت تا این بازیکن مستعد ایرانی دوباره میدان ببیند. ماگات،اشکان را با قراردادی خوب جذب تیم وولفسبورگ کرد.

حفظ اصالت فرهنگی

با اینکه اشکان در آلمان بزرگ شده است اما اوبه خوبی اصالت‌های فرهنگی‌اش را حفظ کرده و از آن دسته افرادی نیست که گذشته خودرا فراموش می‌کنند. خانواده دژاگه در آلمان نیز به همراه سایر ایرانی‌ها سنت‌ها وآداب و رسوم مربوط به فرهنگ ایران را به جای می‌آورند.

دلیل ترس از مصاحبه

از زمان حضور برانکو در تیم ملی حرف از حضور اشکان دژاگه در تیم ملی بود اما همان زمان برخی کارشناسان یا اهالی رسانه باپیوستن این بازیکن به تیم ملی مخالفت کردند. وقتی پدر اشکان و مدیر برنامه‌های وی با مخالفت عده‌ای در داخل ایران مواجه شدند اشکان را از هر گونه مصاحبه‌ای باخبرگزاری‌های منع کردند. آنها نگران این هستند اشکان مبادا حرفی بزند که به تیترمنفی برخی روزنامه‌ها و مخالفان تبدیل شود. همین بهانه باعث شد اشکان حتی پس ازبازی قطر هم از مقابل خبرنگاران بی‌تفاوت گذشت و هیچ حرفی نزد. در مجموع به اشکان گفته‌اند در ایران برخی رسانه‌ها از تخریب شخصیت افراد هراسی ندارند!

تاریخی جاویدان در زندگی اشکان

۱۰ اسفند ۱۳۹۰ تاریخی است که هرگز از ذهن خانواده دژاگه پاک نخواهد شد. اشکان به همراه جواد نکونام فقط یک جلسه قبل از بازی با قطر با تیم ملی تمرین کرده بود. او آمده بود تا در تیم ملی جا بیافتد و در همان دقیقه ۵ بازی بود که با پاس عالی مهرداد پولادی موفق به گلزنی شد. اشکان در دقیقه۵۵ نیز با ضربه‌ای کاشته گل دوم خودش و تیم ملی را به ثمر رساند تا اشک هواداران وخانواده‌اش درآید. البته از استقبال گرم ملی‌پوشان نباید غافل ماند که زدن ضربات ایستگاهی و کرنر را به عهده او گذاشتند.

کباب ترکی در آلمان

چرا بازیکنان تیم ملی خیلی زود یک عضو تازه وارد را قبول کردند؟! قبلا مشاهده شده بود که بازیکنان تیم پس از سالها در کنار همبازی کردن، بر سر زدن یک ضربه کاشته با هم دعوا می‌کنند اما چطور شد اشکان خیلی راحت با بچه‌های تیم ملی رفیق شد. اشکان پسری صاف و ساده است و با اطرافیانش خیلی راحت ارتباط برقرار می‌کند. او در آلمان هم با اینکه یک ستاره است در روزهای تعطیل به برلین می‌رود و با دوستان قدیمی‌اش بر سر کباب ترکی فوتبال سالنی بازی می‌کند.جالب است بدانید اشکان در بازی‌های دوستانه هم باتعصب مثال‌زدنی و جدی بازی می‌کندو حریف را دست کم نمی‌گیرد.

اعتماد به نفس بالا

از نظر روانشناسی بازیکنانی که پس از گلزنی بیش از حد خوشحالی نمی‌کنند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. اشکان پس از به ثمر رساندن گل دوم خود مقابل قطر خیلی راحت دستانش را به علامت شادی بالا برد وخوشحالی کرد. با اینکه یک روز رویایی برای زندگی ورزشی اشکان رقم خورده بود اماچون اهداف بلندتری در سر دارد به خاطر گلزنی در یک بازی تقریبا تشریفاتی مقابل قطرزیاد از کوره در نرفت.

خالکوبی

اشکان عاشق ستاره‌های عالم ورزش بود. با اینکه او به فرهنگ اصیل ایرانی احترام ویژه‌ای قائل است اما بر حسب غرور جوانی وقتی می‌دید برخی ‌ستاره‌های ورزشی آلمان خالکوبی می‌کنند، او هم ناخواسته به اتفاق برخی دوستانش در این مسیر قرار گرفت و حالا هم می‌داند چون ایرانی‌ها زیاد از خالکوبی واین قبیل کارها خوششان نمی‌آید در بازی مقابل قطر یک پیراهن آستین‌دار هم از زیرپیراهن تیم ملی پوشیده بود. اشکان با اینکه چهره‌ای تقریبا خشن دارد اما برخلاف ظاهرش آدمی خونگرم و احساساتی است که حتی گاهی بعد از گلزنی‌هایش اشک شوق می‌ریزد.

ماجرای ازدواج اشکان

اشکان و همسرش حدود پنج ماهی است که ازدواج کرده‌اند و در کنار هم زندگی می‌کنند. با اینکه برخی ایرانی‌های مقیم خارج همسران خارجی انتخاب می‌کنند اما اشکان ترجیح داد با یک خانواده اصیل ایرانی ازدواج کند. اشکان سالها بود که همسرش را برای زندگی انتخاب کرده بود و بالاخره هم به فرد مورد دلخواهش رسید. شخصیت اشکان به گونه‌ای است که اگر سوژه‌ای به سرش بیفتد تا رسیدن به هدف دست از تلاش برنمی‌دارد. او در رسیدن به پیراهن تیم ملی نیز با عشق و علاقه فراوان تمرین می‌کرد. در تیم ملی باشگاهی‌اش نیز اگر مشکل جدی و خاصی پیش نیاید اواز این تیم دل نخواهد کند.

عاشق غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی را به غذاهای آلمانی ترجیح می‌دهد.او هر وقت فرصت می‌کند به رستورانهای ایرانی می‌رود. سراغی از قورمه سبزی وچلوکباب می‌گیرد ماشین‌ باز هم هست اما الان که از نظر اقتصادی شرایط خوبی داردسعی می‌کند ماشین‌های مدل بالا سوار شود.

درس از زندی

خانواده دژاگه از حوادثی که برای فریدون زندی در ایران به وجود آمده است درس گرفته‌اند. آنها تلاش می‌کنند حضور اشکان در تیم ملی جرقه‌ای نباشد و موفقیت‌های او ادامه‌دار باشد. در این راه اهالی رسانه و قلم نیز به خاطر موقعیت تیم ملی به این بازیکن جوان و باآتیه کمک‌ کنیم واز انعکاس اخبار ناصحیح و حاشیه‌ای خودداری کنیم. این درخواست خانواده اشکان از رسانه‌های ایرانی است.

channel-model_new

همچنین ببینید

farhad-majidi-bachehash-fesgheliha.net (1)

عکس سلفی فرهاد مجیدی و بچه هاش و دوستاش

عکس سلفی فرهاد مجیدی و بچه هاش و دوستاش عکس سلفی فرهاد مجیدی عکس های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>