برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید
خانه / اخبار روز / اخبار اجتماعی / کمپین خودرو نخرید تا ارزان شود در فضای مجازی

کمپین خودرو نخرید تا ارزان شود در فضای مجازی

کمپین خودرو نخرید تا ارزان شود در فضای مجازی

khodro-gheymaat-nakharidan-fesgheliha.net

 توصیه به نخریدن خودرو چه در کوچه و خیابان و چه در شبکه‌های اجتماعی به بحث داغی تبدیل شده و مدت زیادی است که متقاضیان خرید خودرو به امید کاهش قیمت‌ها دست از خرید کردن، کشیده اند . بازار خودرو چندین ماه است که با رکودی بی سابقه دست و پنجه نرم می کند. این رکود از اواخرسال گذشته آغاز و تا اوایل سال جاری ادامه یافت و  اندک اندک نیز اوج گرفت و حالا فعالان حوزه خودرو می گویند که رکود در ماه جاری به بالاترین حد خود رسیده و خرید و فروش‌ها بسیار کم شده است.

قهر مردم با خودروهای ایرانی به دلیل قیمت و میزان کیفیت آن، حالا کمپین‌های مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته و بسیاری از کاربران در پیام‌ها و عکس‌های مختلف تحریم خودروهای داخلی را تبلیغ می کنند و معتقدند تا زمانی که مسئولان شرکت‌های خودرو سازی داخلی، قیمت‌ها را پایین نیاورند و از سوی دیگر کیفیت‌ها را بالا نبرند، نباید اقدام به خرید کرد. از سوی دیگرعده ایمعتقدند قهر مردم با خودروهای داخلی چندان بی اثر نبوده چرا که تا حدودی درروزهای اخیرکاهش قیمتی اتفاق افتاده والبته از سوی دیگر شرکت‌های وارد کننده هم دست به کارشده اند و آگهی‌های فروش فوری، نقدی، شرایطی و غیره را در دستور کار قرار داده اند.
انتقام مردم از خودروسازان داخلی 
مسعود ملک نیا با اشاره به تشکیل کمپین‌های تحریم خودروهای داخلی درشبکه‌های اجتماعی، توضیح داد: به راه افتادن چنین کمپین‌هایی نشان می دهد که مردم چقدراز خودروهای ساخت داخل، ناراضی هستند وازاین طریق می خواهند مسئولان این شرکت‌ها را وادار به عقب نشینی درافزایش قیمت‌ها ونیز ارتقای کیفیت کنند.
وی ادامه داد: در واقع این حرکت اعتراضی نوعی انتقام گیری محسوب می شود که اتفاقا هم بی اثر نبوده، چرا که بر اساس جدیدترین اخبار، قیمت‌ها تا حدودی کاهش داشته است. این کارشناس در پاسخ به این سوال که کاهش افت قیمت‌ها تاچه زمانی، ادامه خواهد داشت، توضیح داد: هم اکنون برخی خودروهای داخلی تا حدود دویست هزار تا یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند،‌البته به نظر می رسد،چنین کاهشی مردم را راضی نکند، چرا که انتظارها از کاهش قیمت‌ها بیش از اینها است.
وی با اشاره به ابراز تمایل خودروسازان کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا برای حضور در بازارایران، خاطرنشان کرد: ورود خودروسازان خارجی می تواند به دو صورت یعنی به عنوان وارد کننده یا تولید کننده مشترک باشد و قطعا با ورود خارجی‌ها به بازار خودرو عرصه برای خودروسازی داخل تنگ خواهد شد و این رویه باعث رقابتی شدن فضا می شود که درپی آن دیگر کیفیت و کارایی، زیبایی و… تعیین کننده قیمت خواهد بود. ملک نیا در پاسخ به این سوال که با ورود خودروسازان اروپایی به کشور، چینی‌ها چه استراتژی در پیش خواهند گرفت، توضیح داد: با ورود اروپایی‌ها به بازار ایران قطعا جایگاه خودروسازان چینی به مخاطره می افتد و آنها چاره ای جز کاهش قیمت، نخواهند داشت، چرا که درغیر این صورت بازار خود را ازدست خواهند داد.
این کارشناس در خصوص آینده بازار خودرو در ماه‌های جاری، یادآور شد: به هرحال باید بپذیریم که ورود مدل‌های جدید وخودروسازان بزرگ خارجی به کشور زمان بر خواهد بود و در کوتاه مدت رخ نمی هد. اما در این مدت خودروسازان داخلی چاره ای جز کاهش قیمت ندارند و البته به نظر می رسد برای جبران کمبود تقاضا، فروش‌های شرایطی و ویژه هم در دستور کار آنها قرار بگیرد.
خودرو نمی خریم تا ارزان شود
یکی از متقاضیان خرید خودرو که در کمپین موسوم به “خودرو نخرید تا ارزان شود” فعال است در خصوص چرایی به راه افتادن چنین کمپین‌هایی در فضاهای اجتماعی، گفت: متاسفانه درسال‌های اخیر شهروندان به دلیل گرانی وبی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل، خسارت‌های جانی و مالی فراوانی دیده اند. وی با بیان اینکه مردم ایران حق دارند با یک خودروی ایمن تردد کنند، اضافه کرد: اگر حتی از مسئله مشکل قیمت‌های غیر منطقی خودروهای داخلی بگذریم از مسئله بی کیفیت بودن آن نمی توان گذشت چرا که از این رهگذر خسارت‌های جانی بی شماری به هموطنان وارد آمده که هیچگاه قابل جبران نیست.
یکی از اعضای این کمپین با تاکید بر اینکه کمپین تحریم خودروهای داخلی تا حصول نتیجه به فعالیت ادامه می دهد، خاطرنشان کرد: اگر خودروسازان داخلی زیاده خواهی نمی کردند و به دنبال سودآوری غیرمنطقی نمی رفتند الان به این نقطه نمی رسیدند و در واقع با این روش نادرست، نابودی خود را نشانه گرفتند.
وی با بیان اینکه” خودوسازان حتی در شرایط فعلی نیزحاضر به کاهش قیمت‌ها نیستند”، توضیح داد: در حالی که متقاضیان خرید خودرو به شدت از خودروهای تولید داخل ناراضی هستند و مدام هم اعتراض‌های خود را درشبکه‌های اجتماعی نشان می دهند اما می بینیم خودروسازان باز حاضر به عقب نشینی نیستند و همچنان مقاومت می کنند، اما مسئولان شرکت‌های داخلی مطمئنا در روزها و ماه‌های آینده چاره ای جز کوتاه آمدن و تن دادن به خواسته‌های متقاضیان نخواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه به دلیل عملکرد نادرست مدیران شرکت‌های خودروسازی داخلی اکنون این صنعت در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، گفت: سیاست‌های اشتباه این شرکت‌ها که مبتنی بر سود بیشتر حتی به قیمت کاهش حداکثری کیفیت خودرو است،باعث شده که این صنعت به ورطه نابودی برسد که با ورشکست شدن این صنعت مهم، بسیاری از کارگران شاغل در واحدهای شرکت‌های خودروسازی که تعداد قابل ملاحظه ای هم هستند، گرفتاربیکاری و مشکلات اقتصادی می شوند که هیچ کس راضی به چنین چیزی نیست.
منبع: آفتاب یزد
channel-model_new

همچنین ببینید

دانلود آهنگ تختخواب از شادی امینی با کیفیت ۳۲۰

دانلود آهنگ تختخواب از شادی امینی با کیفیت ۳۲۰  ۱ . biya 2 mo30ghi – ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>