برای مشاهده مطلب اینجا را کلیک کنید
خانه / اخبار روز / اخبار حوادث / گزارش تعرض جنسی به ۵۵۰۰ دانش آموز در مدارس بریتانیا

گزارش تعرض جنسی به ۵۵۰۰ دانش آموز در مدارس بریتانیا

گزارش تعرض جنسی به ۵۵۰۰ دانش آموز در مدارس بریتانیا

براساس یک گزارش تازه، طی سه سال گذشته بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ مورد جرم جنسی در مدارس بریتانیا به پلیس گزارش شده است.

tjavz-dar-madrese-fesgheliha.net

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، این آمار را شبکه دولتی بی‌بی‌سی از طریق ارسال درخواست‌های افشای اطلاعات به تمامی نهادهای دولتی و انتظامی به دست آورده است. این اطلاعات نشان می‌دهد که در این دورۀ سه ساله حدود ۴ هزار مورد اتهام آزار جنسی فیزیکی و بیش ۶۰۰ مورد تجاوز جنسی در مدارس این کشور گزارش شده است.

براساس این گزارش، بیش از هزار و ۵۰۰ قربانی کمتر از ۱۳ سال سن داشته‌اند و حتی در برخی موارد هم قربانی و هم فرد مظنون به آزار جنسی تنها ۵ سال داشته‌اند.

جزئیات دربارۀ دیگر تعرضات جنسی که شامل سوءاستفاده جنسی همسالان کودک و نوجوان از یکدیگر نیستند، به وضوح بیان نشده‌اند.

پلیس این جرائم جنسی را طی سه سال تحصیلی از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۵ ثبت کرده است. پلیس اسکاتلند نیز آمار مربوط به سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ را منتشر کرده است.

یکی از قربانیان به بی‌بی‎‌سی گفت که چگونه در سن ۱۵ سالگی و در انبار مدرسه توسط همکلاسی خود مورد تعرض جنسی قرار گرفته است. یک پسر قربانی دیگر نیز از تعرض جنسی سه همکلاسی‌اش به وی در سن ۱۵ سالگی خبر داد.

سازمان‌های خیریه کودکان به دلیل دست یابی آسان جوانان به سایت‌های غیر اخلاقی که باعث انحراف افکار و رفتار آن‌ها می شود، از دولت انتقاد کردند.

جون براون مدیر برنامه‌های ضد سوء استفاده جنسی در «انجمن ملی جلوگیری از ظلم به کودکان» گفت: «این آمار واقعا نگران کننده است، بویژه زمانی‌که قربانیان خیلی کم سن هستند و این تعرضات در ساختمان مدرسه انجام شده است. متاسفانه باید بگویم این آمار برای ما جای تعجب نداشت، چرا که تحقیقات قبلی این موسسه حاکی از گسترش میزان سوءاستفاده جنسی میان افراد جوان بود.»

وی افزود: «ما می‌دانیم دسترسی برخی از دانش آموزان که سن بیشتری دارند به تصاویر غیر اخلاقی تاثیر مخربی بر دیدگاه آن‌ها دربارۀ رفتار قابل قبول دارد و دانش‌آموزانی که در مدارس ابتدایی و یا پائین‌تر هستند فعالیت‌های جنسی که می‌بینند را تکرار می‌کنند.»

به گزارش پرس تی وی، سایمون بِیلی، رئیس حفاظت از کودکان در شورای روسای پلیس انگلیس در این خصوص می‌گوید آمار منتشر شده تنها گوشه‌ای از این واقعیت پنهان است.

بر اساس گزارش وزارت آموزش، ۶۰ کودک در سال تحصیلی ۱۴-۲۰۱۳ بدلیل سوء رفتار جنسی از مدارس انگلیس اخراج شده‌اند.

channel-model_new

همچنین ببینید

tahie-film-az-azar-daneshamozan-fesgheliha.net

معلمی که از اذیت و آزار دانش آموزان فیلم مستند تهیه می کرد دستگیر شد / عکس

معلمی که از اذیت و آزار دانش آموزان فیلم مستند تهیه می کرد دستگیر شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>