به سايت خوش آمديد !


براي مشاهده مطلب اينجا را کليک کنيد
خانه / سلامت / پیشگیری بهتر از درمان / روشی نو برای تشخیص چاقی های سالم از چاقی ناسالم !

روشی نو برای تشخیص چاقی های سالم از چاقی ناسالم !

فسقلی ها : روشی نو برای تشخیص چاقی های سالم از چاقی ناسالم ! برای شما دوستان عزیز آماده و تهیه کرده ایم ! که در زیر میتوانید مطالعه کنیـد !

روشی نو برای تشخیص چاقی های سالم از چاقی ناسالم !

6328512_56256۰

چاقی معضلی است که افراد زیادی را در دنیا گرفتار خود کرده است. ولی تحقیقات نشان می دهد که حدود یک چهارم از افرادی که چاق شمرده می شوند، از نظر سیستم متابولیکی بدن سالم بوده و در معرض ریسک بالایی برای ابتلا به دیابت نوع ۲ نیستند.
تحقیقات نشان می دهد که حدود یک چهارم از افرادی که چاق شمرده می شوند، از نظر سیستم متابولیکی بدن سالم بوده و در معرض ریسک بالایی برای ابتلا به دیابت نوع ۲ نیستند. در واقع اگرچه چاقی به عنوان یک عامل ریسک عمده برای ابتلا به دیابت نوع ۲ محسوب می شود، ولی ارتباط این دو موضوع قطعی و همیشگی نیست.

پژوهشی که اخیرا به رهبری محققین دانشگاه وین اتریش انجام شده توضیحاتی را در خصوص این موضوع فراهم کرده است.
نتایج این تحقیق که در نشریه علمی سلول به چاپ رسیده، نشان می دهد که وجود سطوح بالایی از یک مولکول خاص با نام «هم اکسیژناز-۱» یا HO-1 در بدن انسان می تواند موجب ضعف کارکرد سوخت و ساز بدن شده و ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ را بالا ببرد.

در این پژوهش، ممانعت از فعالیت مولکول فوق در موش ها باعث شد که سوخت و ساز بهبود پیدا کند که این موضوع می تواند نویدبخش تولید داروهایی باشد که با جلوگیری از فعالیت «هم اکسیژناز-۱» موجبات بهبودی سیستم سوخت و ساز بدن را فراهم کرده و از خطر ابتلا به بیماری های مرتبط در این زمینه بکاهند.

به گفته یکی از محققین این پژوهش HO-1 یکی از بهترین نشانگرهایی است که می تواند چاقی ناسالم را در افراد مختلف نشان دهد و دارای ارزش پیش بینی کننده بالایی برای تشخیص بیماری های متابولیکی در نقطه آغاز آن ها است.

HO-1 به متخصصان بالینی این مکان را می دهد که با به کارگیری روش های پیشگیرانه از پیشرفت بیماری های متابولیکی در افراد مختلف به خصوص در افراد چاقی که نشانه های اولیه دیابت نوع ۲ را نشان می دهند، جلوگیری کنند

channel-model_new

همچنین ببینید

تاثیر مثبت آجیل بر اسپرم آقایان

تاثیر مثبت آجیل بر اسپرم آقایان

تاثیر مثبت آجیل بر اسپرم آقایان فسقلی ها : اسپرم مرد توسط مواد غذایی که ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>